Anasayfa | Kampüste Yaşam | Yemek |


Kampüste Yaşam

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yemek

 

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Üniversitemiz öğrencileriyle akademik ve idari personeline hijyenik şartlarda öğle yemeği verilmesini organize etmektedir. Yemekhaneyi kullanan öğrenci grubunun enerji ihtiyacını karşılayacak yeterlikte, mevsim özelliklerini göz önünde bulundurarak dengeli beslenme ilkelerine uygun 30 günlük menüler planlamaktadır.

          Diyetisyen kontrolünde öğrenci ve personel yemeklerinin daha sağlıklı ve kaliteli çıkartılabilmesi sağlanmakta, gıda maddelerinin muhafazasından, hazırlanıp pişirilerek servise sunulmasına kadar geçen bütün aşamalarda hijyen koşullarına uyma konusunda büyük özen gösterilmektedir.

          Akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin öğle yemekleri aynı mutfaklarda hazırlanmakta olup, aynı mönü değişik salonlarda hizmete sunulmaktadır.

          Yemekhane ve mutfaklarda öğrencilere kısmi zamanlı çalışma imkânı sağlanarak kendilerine gelir imkânı verilmektedir. Başarılı ve gelir düzeyi düşük öğrencilere ücretsiz öğlen yemeği verilmektedir.

          Üniversitemiz birimlerinin belirlediği kokteyl organizasyonları Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenmekte ve gerçekleştirilmektedir. Organizasyonlarda servis hizmeti, Üniversitemizin ilgili birim personeli tarafından sunulmaktadır.

          Üniversitemiz öğrencilerine sosyal, kültürel, sportif ve teknik amaçlı gezi etkinliklerinde kullanılmak üzere kumanya dağıtımı da yapılmaktadır.

          Üniversitemizin Merkez ve Battalgazi Kampüslerinde, Malatya Meslek Yüksekokulu, Yakınca Meslek Yüksekokulu, Arapgir Meslek Yüksekokulu, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu ve Sürgü Meslek Yüksekokulu yerleşkelerinde bulunan yemekhanelerde öğlen yemeği hizmeti sunulmaktadır. Bu yemekhanelerde 3 ya da 4 kap set-seçimsiz menülerle binlerce kişiye öğle yemeği verilmektedir.

          Mutfak ve yemekhanelerimize, her ay düzenli olarak hizmet yeterlilik belgesi olan bir firmanın sertifikalı elemanları tarafından ilaçlama hizmeti verilmektedir.

 

        Yemek listesi için tıklayın...


İnönü Üniversitesi Merkez Kampüsü, 44280, Malatya, Türkiye, Tel: +90 422 377 30 00